Tropikal İklim Hayvanları

Tropikal yağmur ormanları, sıcak ve çok yağışlı yerlerdir . Ekvatora yakın bölgelerde bulunan bu alanlar "ekvatoral yağmur ormanları" olarak da bilinir. Sıcaklıkları genellikle 20 º C ve 25 º C arasında değişir.

Nemli iklimlerde yaşayan bazı inanılmaz hayvanlar hakkında genel bilgiler:
Bengal Kaplanları
Bengal Kaplanları: Bu kaplanlar iyi yüzücü ve ağaç tırmanıcılarıdır. Yağmur ormanlarını onları yaşamak için harika bir yer haline getiren pek çok ağaç vardır. Kendi turuncu ve kahverengi renklerdeki güzel kürkleri; onların avlarını (gıda) gizlice izin yağmur ormanları karışmasına yardımcı olur. Bengal Kaplanları, yemek yemeden bir kaç gün aç yaşayabilmek için bir yemek sırasında çok yemek yerler.

Boa Yılanı: Bu büyük yılan, 10 metre daha uzunluğa kadar büyüyebilir! Bunlar genellikle pembe ya da koyu renkli bantlardan oluşan derileri vardır. Boa Yılanı zehirli değildir ve onlar yarasa ve kertenkele gibi küçük hayvanları yiyerek beslenirler.

Şempanzeler: Onlar, insanların yaşayan en yakın akrabalarıdır! Şempanzelerin, çok akıllıdır ve bazen ince dallar veya sopalarla av araçları yaparlar . Şempanzeler bitkiler ve küçük hayvanları yerler. Yerde çok fazla zaman harcamalarına rağmen genellikle ağaç tepelerinde inşa ettikleri yuvalarda uyurlar.
Goriller
Goriller: Onlar kendi eklemleri üzerinde yürüyerek dolaşırlar. Goriller, şempanzeler gibi çok akıllıdır. Insanlar tarafından yetiştirilen goriller işaret dilini öğrenebilir.

Orangutanlar: Bu maymunlar, yağmurdan korunmak için yaprakla şapka ve çatılar yapmayı öğrenmişlerdir! Orangutanlar ağaçlar üzerinde çok zaman harcarlar. Ayaklar ve eller gibi kolay kullanarak ağaçtan ağaca salınarak çok uzak ağaçlık alanlara seyahat edebilirler. Orangutanlar, tropikal meyve ve böcekler gibi şeyler yerler.

Kırmızı Gözlü Ağaç Kurbağaları: Genelde kurbağalar zıplarlar bu tür kurbağalar ağaçlarda yürüme veya ağaçlara tırmanma özelliğine sahiptirler! Bu ağaç kurbağaları, gölet, akarsu ve nehirlere yakın bölgelerde yaşarlar. Bunlar çoğunlukla tropik iklimlerde bulunan böceklerin yiyerek beslenirler.
Tukan kuşları
Tukan Kuşları: Onların büyük, renkli gagaları kısa vücutlarının neredeyse yarısı büyüklüğündedir. Uzun mesafelerde uçmaları gerekmez, çünkü küçük kanatları vardır. Tukanlar çoğunlukla meyve yerler ve uzun gagaları ile meyvelerin derin lezzetli yerlerine ulaşabilirler. Bunlar içi boş ağaçların içinde yuvalar inşa eder ve tropik iklimlerde bu ağaçlar onlara mükemmel bir ağaç ev verir.
internet

Tropikal - Tropikal Meyveler

Tropikal - Tropikal İklim

Tropikal - Tropikal Oteller

Tropikal - Tropikal tatiller

Tropikal - Tropikal Akvaryum

Tropikal - Tropikal Bitkiler
Tropikal - Tropikal Hayvanlar